לימודי רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה הינה שיטת טיפול המגיעה ממזרח אסיה ומקורה סין וביפן. זהו טיפול הנעשה באמצעות מגע  ידיים בגוף המטופל. היא משלבת טכניקות עיסוי, מתיחות ולחיצות בגוף כולו. לפי התורה, נמצאת בכף רגלו של האדם מפה המשקפת את כל הגוף. קיים קשר בין נקודות שונות בכף הרגל לאזורים ואיברים שונים בגוף האדם. הקשר הינו הדדי וכאשר יש פגיעה מסוימת באבר אזי הנקודה המקושרת אליו בכף הרגל תיפגע. ניתן לטפל במצבים בהם האנרגיה חסומה ואיננה זורמת היטב. חסימות אלו נקראות קריסטלים ולדעת המומחים המאמינים בתורה הן מופיעות כגבשושיות בכפות הרגליים.  הרפלקסולוגיה מסוגלת לטפל בחסימות אלו ובמכאובים שונים ועל ידי כך להביא לריפוי ולסילוק הבעיה.

אז איך לומדים רפלקסולוגיה?

אנשים הרוצים ללמוד רפלקסולוגיה יכולים לעשות זאת בדרכים שונות. כמובן, שהדרך הטובה והנכונה ביותר היא על ידי לימודי תעודה במכללות המתמחות בכך. מכללות אלו מעבירות קורסים בתחומי רפואה אלטרנטיביים שונים שאחד מהחשובים בהם היא הרפלקסולוגיה. במסגרת הלימודים לומדים לאבחן ולטפל בתסמינים שונים המופיעים בגוף. הלימוד הינו מעמיק וכולל לימוד ממוקד על כף הרגל שהיא אבר המפתח בתורה, וכן, על הקשר שבין הגוף והנפש. כידוע, בכף הרגל יש אצבעות, כריות כף הרגל, עקב וכדומה.  הכרת הנקודות בכף הרגל המשפיעות על האברים השונים היא קריטית לאבחון וטיפול. לימוד אינטנסיבי יאפשר לכל תלמיד אבחון נכון, ותרגולים שונים ילמדו אותו על טכניקות שונות של טיפול.  בסיום הקורס יקבל העומד בדרישות תעודת הסמכה למקצוע.

מה הלימודים כוללים?

מטבע הדברים, לימודי רפלקסולוגיה במכללות נעשות במסגרות קטנות ואינטימיות. הן מקצועיות ומעודכנות וכוללות הכשרות מעשיות עמוקות ומקיפות. המלמדים והמנחים הינם אנשי מקצוע מעולים המגיעים מעולם הטיפולים הזה ומכירים אותו לעומק. הם מעוניינים להעביר את הידע אל דור חדש של מטפלים. היחס הינו אישי. שעות וימי הלימוד הינם גמישים ומאפשרים גם עבודה במקביל. כך, שניתן לעבור את הקורס בעיתות נוחות מאוד מבלי להכביד על אורח החיים. אורך כל קורס משתנה ממוסד למוסד ושכר הלימוד נקבע על פי היקף הלימודים, יוקרת המוסד ועוד. שכר לימוד מקובל הינו סכום של  8000 שח ל 300 שעות לימוד. עלות קורסים קצרים יותר תהיה פחותה.

האם כל אחד יכול ללמוד?

תנאי הקבלה לקורסים אלו הינם נוחים, יחסית, למוסדות אקדמיים, ובמקרים רבים, יספיקו תעודת בגרות והצלחה במבחן פנימי של  מוסד הלימודים העורך את הקורס. לכל מי שאינו יכול להגיע למכללות הממוקמות באזורים שונים בישראל יכולים ללמוד את התורה באמצעות האינטרנט. גם כאן הלימודים הינם מקצועיים ונעשים באמצעות מאמרים וסרטונים  וניתן לקבל בהם ידע  נדרש רב. יחד עם זאת, לימודים אלו הינם מוגבלים בגלל הנסיבות שבהן הן נערכות ומומלץ למי שרוצה לעסוק במקצוע באינטנסיביות לעשות מאמץ ולנסות לקבל תעודה במוסד מוכר. רפלקסולוגיה  היא שיטת טיפול המוכרת גם על ידי המוסדות הרפואיים המסורתיים המספקים טיפולים אלו בעצמם.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here