קרדיט PIXABAY

כשאנחנו מסתכלים על מרפאות פרטיות, אנחנו יכולים לראות מגוון רחב של קונסטלציות בהן המרפאות פועלות. למשל, הרבה מאוד מרפאות שייכות לרופאים ספציפיים המתחזקים את המקום לבד ומקבלים שם מטופלים באופן בלעדי. ישנן מרפאות השייכות לשני רופאים או שלושה, אך אין בהכרח קשר ביניהם ולכל אחד יש את המטופלים שלו.

לעומת זאת, ישנם תחומים בהם אנחנו יכולים למצוא מרפאות מומחים רב תחומית. בדרך כלל, מדובר על מרפאה שעוסקת בתחום אחד, אך היא מעסיקה רופאים שעוסקים בו מהיבטים שונים, ולא פעם יש קשר בתוכניות הטיפול בין הרופאים השונים. דוגמא טובה לכך היא מרפאת מומחים רב תחומית בתחום השיניים.

למשל, ד"ר איתן וינשטיין – המנהל הרפואי של מרפאת דנטל ארט, מנהל כאמור מרפאה מומחים רב תחומית בתחום השיניים. מדובר על מרפאה המעסיקה רופאים שונים שכל אחד מהם מומחה בתחום מסוים ברפואת שיניים. כשמגיע מטופל אל המרפאה, אז הוא יכול לקבל טיפול אצל רופא ספציפי ויכול, במידה ויש צורך, לקבל תוכנית טיפול המבוצעת על ידי מספר רופאים במרפאה, על פי תחום ההתמחות שלהם

כאמור, ד"ר איתן וינשטיין – המנהל הרפואי של מרפאת דנטל ארט הוא האיש שמנהל את המרפאה, מוודא שהתוכניות אכן מתבצעות, שכל הרופאים עובדים בשיתוף פעולה לשביעות רצונם של המטופלים השונים ושיש להם את כל הציוד הנדרש לשם כך.

מדוע משתלם להיות מטופלים במרפאת מומחים רב תחומית?

הרבה מטופלים בוודאי תוהים, האם יותר משתלם להיות מטופלים במרפאת מומחים רב תחומית או במרפאה רגילה, קרי של מומחה ספציפי, כזה או אחר.

התשובה לכך תלויה במידה מסוימת בסוג הבעיה ובאופי הטיפול הנדרש בשביל לטפל בה. בעיקרון, תמיד עדיף שכל הטיפולים יתבצעו תחת קורת גג אחת ולא יתפזרו במרפאות שונות. הן בגלל שכך קל יותר להוציא את התוכנית לפועל, קל יותר לבצע אותה בצורה מקצועית ומסודרת, לסנכרן בין הרופאים השונים, ולבצע מעקב נכון אחרי התהליך, והן בגלל שזה יכול לחסוך לנו הרבה מאוד זמן וטרחה.

כמובן שכל זה נכון, בתנאי שמדובר במרפאה של מומחים איכותיים, ברמה גבוהה, רופאים בעלי שם שאפשר לסמוך על הידע המקצועי והניסיון שלהם. בתחום השיניים, זה הרבה יותר מתאים, מאחר והרבה פעמים תוכנית טיפול מחייבת להיעזר בשורה של רופאים המתמחים בהיבטים שונים בתחום.

איך בוחרים מרפאת מומחים רב תחומית בצורה נכונה?

בשביל לבחור מרפאה בצורה נכונה, יש לבחון מי הרופאים שעובדים בה, במה הם מתמחים ואיזה ניסיון יש להם. יש לבחון האם ניתן לבצע את תוכנית הטיפול על פי לוח זמנים סביר ובהקדם, וכמובן יש לבדוק את העלויות של הטיפול. מעבר לכך, חשוב לבחור מרפאה נגישה, זמינה, עם אנשי צוות שיודעים לספק שירות ברמה גבוהה לכל מטופל.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here